Board
1 / 40
Current price₹200
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Staedtler metallic marker pen, calligraphy tip, gold
Pack size
10 pens
Price
₹200 (about ₹20 per pen)
Seller
Cocoblu Retail; ships from Amazon
Availability
In stock at the time of checking
Delivery
Free delivery shown on eligible orders; timing varies by location
4 / 40
Current price₹119
₹45974% offSave ₹340
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Valencia Magnetic Plastic Pot, decorative mini pot
Brand
Vibes Of Village
Variant
6 cm / 2.4 inch, pack of 5, black
Price
₹119 (MRP shown as ₹459, a claimed 74% off)
Availability
in stock, fulfilled by Amazon, sold by ETrade Online
Delivery
free delivery shown for the Mumbai pincode checked; timelines vary by location
6 / 40
Current price₹809
₹1,99960% offSave ₹1,190
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Amazon Basics Collagen Supplement Powder, 200g pack
Listed price
₹809 (inclusive of taxes)
Stated MRP
₹1,999 — 60% off per the listing
Unit price shown
about ₹404.50 per 100g
Seller
Amazon Retail, ships from Amazon
Delivery shown
free delivery, 7–8 October to a Mumbai PIN
7 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Brand/Manufacturer
Generic (listed as AJAY SAINI)
Key features
3 brightness modes, eye‑protection, rechargeable battery, USB‑C charging, flexible gooseneck
Dimensions/Weight
Not specified
Warranty
Not mentioned
Return policy
"Not cancellable and no returns" indicated on the page
8 / 40
Current price₹725
₹2,49971% offSave ₹1,774
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Liberty LEAP7X Black & Blue sneakers for men (AMAZER-10E listing), memory-foam casual wear
Advertised price
₹725, with a stated MRP of ₹2,499 (~71% off)
Rating shown
3.9 out of 5 stars from 91 ratings
Seller
Cocoblu Retail; Amazon delivered, free delivery eligible
Returns
10-day return and exchange window
9 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Secret Temptation Deodorant (Romance)
225 ml · 157 · Verified product‑price‑v1
TRESemmé Keratin Smooth Shampoo
580 ml · 417 · Verified product‑price‑v1
Lacto Calamine Face Wipes
25 count · 75 · Verified product‑price‑v1
10 / 40
Current price₹49
₹11557% offSave ₹66
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Beardo Whisky Smoke Perfumed Luxury Soap for Men
Size
75g bar
Current price
₹49 (about ₹65.33 per 100g)
MRP
₹115 — a 57% saving
Seller
Marico Ltd, delivered by Amazon
Rating
3.8 out of 5 from roughly 1,220 ratings
12 / 40
Current price₹199
₹79975% offSave ₹600
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
10-meter stainless steel clothesline rope with carabiner hooks
Brand
MIXOSA
Price
₹199 (MRP listed as ₹799, advertised 75% off)
Rating
4.4 out of 5 stars from 66 ratings
Seller
STOP N BUY; delivered by Amazon
Availability
In stock with free delivery shown
14 / 40
Current price₹198
₹1,09982% offSave ₹901
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Crasts USB Plasma Rechargeable Electric Gas Lighter
Selling Price
₹198
M.R.P.
₹1,099
Discount
82% off
Seller
ETrade Online (Fulfilled by Amazon)
Key Features
360-degree flexible neck, windproof plasma arc, USB rechargeable
20 / 40
Current price₹1,299
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Trance Home Linen 100% Cotton King Fitted Bedsheet
Size
78 x 72 inches (6.5 x 6 feet), king, elastic fitted
Fabric
100% cotton, 200 thread count, satin stripe weave
Contents
1 fitted bedsheet + 2 pillow covers
Colour
Chocolate Brown
Price
₹1,299 (confirmed on the product page)
24 / 40
Current price₹2,146
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Acerpure Cozy F3 table fan with air circulator (White)
Listed price
₹2,146 on Amazon India
Availability
shown as in stock at the time of checking
Seller
RetailEZ Pvt Ltd (Amazon fulfilled)
Motor
energy-efficient BLDC
Speeds
16 levels, with remote control and LED display
30 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Advertised product
Tommy Hilfiger white MOP dial gold analog watch
Advertised price
₹2,919
Advertised MRP
₹14,800
Advertised discount
80% off
Observed destination
a Flipkart product page (inaccessible at check time)
Destination listing title observed
French Connection analog watch for men
31 / 40
Current price₹649
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
INALSA Electric Kettle 1.5L "Kwik" with stainless steel body
Verified price on Amazon.in
₹649 (in stock)
Advertised deal price
₹699, against a quoted MRP of ₹1,995
Power
1350 W on the merchant listing (the advertised copy mentions 1500 W)
Safety
auto shut-off, boil-dry and over-heat protection
Warranty
1 year
32 / 40
Current price₹378
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Syska 15 W Basic Standard B22 LED Bulb, white, pack of 5
Advertised deal price
₹378 for the five-pack
Advertised discount
75% off the stated list price
Retailer
Flipkart
Base
B22 pin-type, common in Indian households
Verification
the deal link resolves to a Flipkart product page for this item, but the page itself could not be read
38 / 40
Current price₹169
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Dettol Body Wash and Shower Gel, Lime Fresh
Size
500 ml (single bottle)
Listed price
₹169 (₹33.80 per 100 ml)
Advertised MRP
₹470 (advertised saving: ₹301, ~64%)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, shipped by Amazon
Availability
In stock at the time of checking; other sellers listed from the same ₹169