Board
2 / 40
Current price₹100
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Merchant running the offer
CRED (reward fulfilled on Bigbasket)
Advertised benefit
₹100 off Beauty & Personal Care orders
Cost to unlock
pledge 2,000 CRED coins
Delivery
a discount code issued after the pledge completes
Verification
advertised claim only — the promotional link is app-only and returned a 404 on the web
4 / 40
Current price₹169
₹40058% offSave ₹231
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Amazon Brand – Presto! Disinfectant Surface & Floor Cleaner Liquid
Variant
Citrus, 2-litre can
Listed price
₹169 (about ₹84.50 per litre)
Advertised MRP
₹400
Claimed discount
58%
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, shipped by Amazon
8 / 40
Current price₹1,543
₹7,35079% offSave ₹5,807
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Daniel Klein DK11138-8 analog watch, silver round dial, metal strap
Advertised price
₹1,543
Advertised MRP
₹7,350 (79% off claimed)
Retailer
Amazon.in, seller: Designer Progressive India LLP
Availability
Listed in stock, free delivery, Amazon delivered
Returns
10-day returnable; 6-month warranty
12 / 40
Current price₹9,999
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
OnePlus Watch 2R (Gunmetal Gray), model B0D7MDJ9YZ
Confirmed listed price
₹9,999 on Amazon India
Advertised effective price
₹9,000 after a flat ₹999 off with SBI debit and credit cards
Availability
shown as in stock at the time of checking
Seller shown
Clicktech Retail Private Ltd
Key specs
Wear OS 4, Snapdragon W5 chipset, 1.43-inch AMOLED display, up to 100 hours claimed battery life, dual-frequency GPS, 5 ATM and IP68 ratings, Bluetooth calling
15 / 40
Current price₹70,290
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Sony 139 cm (55-inch) BRAVIA 2M2 Series 4K Ultra HD Smart LED Google TV, model K-55S25M2
Retailer
Amazon India, sold by third-party seller GrandTech Electronics
Advertised effective price
₹49,990 (₹4,500 coupon + ₹5,500 SBI card discount)
Price observed on Amazon
₹70,290
Availability observed
in stock, but only one unit left at the time checked
18 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Retailer
Myntra
Range
Titan Raga women's watches (a brand-filtered listing page sorted by discount)
Advertised saving
up to 64% off (advertised, unverified)
Live price confirmation
not possible — the page showed a maintenance error
Payment/ coupon conditions
none stated
25 / 40
Current price₹263
₹1,99987% offSave ₹1,736
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
tfv Women Night Suit Set, Black Printed
Fabric and type
satin night suit set, pack of 1, printed pattern
Listed price on page
₹263; ₹249 after a ₹14 offer
MRP
₹1,999 (advertised discount ~87%)
Size
Free size
Seller
fulfilled by THEFASHIONVENTURE
27 / 40
Current price₹379
₹1,49975% offSave ₹1,120
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
IndieStride casual flip-flops / cushioned chappals for women and girls
Price on Amazon.in
₹379 (page shows 75% off listed MRP ₹1,499)
Variant observed
Green1, UK size 4; sizes 4–9 UK selectable
Rating
3.6 out of 5 from 56 reviews
Bank offers listed
up to ₹1,000 off on select credit cards; up to ₹11 cashback with Amazon Pay ICICI card
33 / 40
Current price₹320
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Park Avenue Verve EDP Women, 100ml
Observed price
₹319.60 (about ₹3.20 per ml)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Rating
4.1 out of 5 stars from 315 ratings
Availability
In stock at the time of checking
Badge
Amazon's Choice
34 / 40
Current price₹99
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Brand / Model
Cetaphil Gentle Exfoliating SA Cleanser 29 ml
Price
₹99 (selling price shown on Amazon)
MRP
Not listed on the product page
Discount
Cannot be quantified – price is lower than typical retail listings
Stock
In stock, free shipping for many locations
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd (Amazon fulfillment)
40 / 40
Current price₹230
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Parachute Advansed Jasmine Gold Non-Sticky Coconut Hair Oil (600ml)
Selling Price
₹230
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd (Fulfilled by Amazon)
Per Unit Cost
₹38.33 per 100ml
Key Features
Enriched with Vitamin E, non-sticky formula, jasmine scent