Board
3 / 40
Current price₹1,564
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
ZEORGIA USB-C multiport hub
Selling price
₹1,564 (confirmed on Amazon.in)
Advertised discount
74% off (MRP not confirmed on the page)
Key ports
HDMI 4K@30Hz, VGA, RJ45 Ethernet, USB-C 10Gbps data, 100W PD charging, 3.5mm audio, SD/TF slots
Compatibility
USB-C phones, tablets and laptops
Seller
Clicktech Retail Private Ltd (Amazon fulfilled)
4 / 40
Current price₹451
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Beardo Charcoal 4-in-1 Giftset for Men
Contents
Facewash, peel-off mask, scrub, soap (pack of 4)
Verified price
₹450.84 (about ₹112.71 per item)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Availability
In stock at the time of checking
Subscribe & Save option
₹428.30, with a lower ₹405.76 tier shown
7 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Timex multifunction watch
Advertised price
₹1,800
Condition
ICICI/Axis card payment reportedly required
Merchant
Flipkart
Page status
Link resolves to Flipkart; page content unreadable at check time
MRP / discount %
Not confirmed
8 / 40
Current price₹424
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Lifelong 1500W immersion rod water heater
Selling price observed
₹424.15 on Amazon.in
Advertised effective price
₹374 after ₹50 Amazon Pay Later cashback
Availability
in stock, Amazon-fulfilled
Seller
RetailEZ Pvt Ltd (Amazon fulfilled)
Key specs
shockproof body, anti-rust nickel plating, ISI-marked 3-pin plug, bucket hook
9 / 40
Current price₹199
₹1,99990% offSave ₹1,800
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
POPWINGS Casual Solid Hooded Pocket Sweatshirt for Women (red)
Listed price
₹199.00 (inclusive of taxes)
Stated MRP
₹1,999.00 — a claimed 90% saving
Sizes shown
S, M, L, XL, 2XL
Fabric
95% polyester, 5% spandex; machine washable
Rating
3.8 out of 5 stars from 4 ratings
10 / 40
Current price₹4,899
₹11,99059% offSave ₹7,091
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Suction power
900 m³/h
Filter type
Multi‑layer metal baffle, powder‑coated for easy cleaning
Controls
Variable speed push‑button
Noise level
Low (manufacturer‑claimed)
Warranty / service
Free cleaning contract included
11 / 40
Current price₹336
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Dabur Red Paste, 800g total (200g x 4 tubes)
Listed price
₹336 (₹42 per 100g)
Subscribe & Save price
₹319.20, with a further discounted tier shown at ₹302.40
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Availability
In stock at the time of verification
13 / 40
Current price₹110
₹33067% offSave ₹220
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Cellux 2X Ultra Cover spray paint, Fluorescent Yellow
Size
400 ml (260 g)
Listed price
₹110 (about ₹27.50 per 100 ml)
MRP
₹330 — saving of ₹220 (67% off)
Seller
Clicktech Retail Private Ltd, fulfilled by Amazon
Finish
gloss; also available in matt and other fluorescent colours
15 / 40
Current price₹9,600
₹10,0004% offSave ₹400
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Flipkart digital gift card (delivered electronically)
Advertised effective price
₹9,600 for ₹10,000 face value
Advertised discount
4% off
Payment condition
UPI
Minimum denomination
₹3,000 as listed
Merchant
Flipkart
18 / 40
Current price₹399
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
NIVEA Aloe Hydration Body Lotion, 600 ml
Price
₹399 (₹66.50 per 100 ml)
Retailer
Amazon.in
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, ships from Amazon
Availability
In stock at time of check
Delivery
Free delivery; faster slots may apply by location
21 / 40
Current price₹275
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
FRENCH ESSENCE Luxury Gift Set For Women (Enchante variant)
Contents
Eau de Parfum 60ml + Deodorant 150ml
Price
₹275 (confirmed on the Amazon product page)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Availability
In stock at time of check
Rating
4.1 out of 5 (24 ratings) per the listing
29 / 40
Current price₹1,079
₹4,49976% offSave ₹3,420
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
PUMA Buzz Sneakers for Men
Advertised price
₹1,079
Advertised MRP
₹4,499
Advertised discount
76% off
Destination
Flipkart product page (resolved via redirect)
Verification
Not confirmed — merchant page inaccessible at check time
30 / 40
Current price₹178
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Retailer
Myntra
Category
Makeup organizers
Advertised starting price
₹178
Coupon
The supplied listing does not specify an additional coupon for this category.
Verification
Unavailable on the observed Myntra page
31 / 40
Current price₹232
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
A+a Pets Sequins 5-piece set (harness, leash, collar, bow, poo-bag pouch)
Size / colour
M, Red
Listed price
₹232.17 (per set)
Seller / fulfilment
ETrade Online, fulfilled by Amazon
Availability
In stock at the time of checking
Rating shown
4.3 out of 5 stars from 21 ratings
32 / 40
Current price₹3,699
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Havells Instanio 3L Instant Water Heater (White Blue)
Merchant
Amazon India
Observed selling price
₹3,699
Advertised effective price
₹3,449 after a ₹250 coupon
Claimed MRP
₹5,870 (advertised 41% off)
Availability
In stock at the time of checking
34 / 40
Current price₹2,719
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Havells REO BLDC 1200mm 5-Star Rated Ceiling Fan (Unnovate, Stone Grey)
Advertised price (source, after coupon)
₹2,429
Claimed MRP
₹4,490
Claimed discount
46%
Observed Amazon listing price
₹2,719
Seller noted on listing
RetailEZ Pvt Ltd
35 / 40
Current price₹1,703
₹9,99983% offSave ₹8,296
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
CIPLA PLAST Milano 2 Steps, model GEC-L2M, black
Retailer
Amazon
Observed price
₹1,703
Seller
Clicktech Retail Private Ltd
Fulfilment
Ships from Amazon
Availability
In stock when checked
38 / 40
Current priceOpen offer
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Retailer
Myntra (myntra.com)
Brand
HE (men's grooming)
Categories covered
deodorant, perfume, body wash, face wash, shampoo
Advertised starting price
₹115
Destination discount filter
50% to 100% off, sorted price low to high
Verification
merchant page unreadable (maintenance error); no product-bound pricing observed