Board
2 / 40
Current price₹120
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
NIVEA Lip Caring Beauty Pink Lip Balm, Lip & Cheek Tint with SPF 30
Price on Amazon.in
₹120 per unit (confirmed on the product page)
Advertised discount
60% off (implied MRP ~₹300, not verified on-page)
Minimum order quantity
2 units
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Availability
In stock at the time of checking
3 / 40
Current price₹3,499
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
boAt SmartRing Active Plus smart ring (Midnight Black, size 11)
Listed price
₹3,499 on Amazon.in
Availability
In stock at the time of checking
Seller
Clicktech Retail Private Ltd, Amazon-fulfilled
Sensors
heart rate, sleep, SpO2, stress and skin temperature monitoring
Build
stainless steel, ~5 g weight, 5 ATM water resistance, portable charging case
4 / 40
Current price₹299
₹1,49980% offSave ₹1,200
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Amazon Brand - Symbol men's cotton shirt, Chinese collar, full sleeve, regular fit
Variant observed
Brown, 4XL; other sizes and colours may price differently
Listed price on page
₹299; advertised deal price: ₹279; MRP shown: ₹1,499
Rating shown
3.9 out of 5 from about 7,997 ratings
Delivery/returns shown
free delivery, 10-day return and exchange window
Offers shown
up to ₹8 cashback via Amazon Pay ICICI credit card, bank discounts up to ₹1,250 on select cards, GST invoice option
5 / 40
Current price₹899
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Noise Buds Mini Truly Wireless Earbuds (2026)
Colour/variant observed
Calm Lilac
Merchant
Amazon India
Current listed price
₹899
Availability
In stock
Seller shown
Clicktech Retail Private Ltd
6 / 40
Current price₹199
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Parachute Advansed Honey Soft Body Lotion
Size
600ml
Live price
₹199 (confirmed on the Amazon product page)
Advertised MRP
₹575 (advertised saving of about 65%)
Unit cost
roughly ₹33.17 per 100ml as shown on the listing
Merchant
Amazon India
7 / 40
Current price₹2,764
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Aristocrat Comet Set of 2 (Cabin + Medium) hard case trolley bags
Colour
Green
Verified selling price
₹2,764 (Amazon buy box)
Advertised price
₹2,349 after a claimed 15% off coupon (not confirmed)
Availability
In stock
Seller
VIP Industries Limited (Amazon fulfilled)
8 / 40
Current price₹279
₹1,39880% offSave ₹1,119
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Symbol Men's Cotton Printed Boxer Shorts, combo pack of 2 (Multicolor 6, size S on the observed page)
Listed price
₹279 (advertised and shown on the product page)
MRP
₹1,398, a claimed 80% discount
Effective per-piece cost
roughly ₹139.50
Rating
3.9 out of 5 from over 27,000 ratings
Seller
Cocoblu Retail, Amazon fulfilled, free delivery
10 / 40
Current price₹256
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Park Avenue Allure Women Eau de Parfum, 100 ml
Price
₹256 (₹2.56 per ml)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd; ships from Amazon
Rating shown
4.2 out of 5 stars
Delivery
free delivery shown, estimated early October
11 / 40
Current price₹999
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
boAt Rockerz 255 Pro+ Bluetooth neckband (Cosmic Grey)
Price confirmed on merchant page
₹999
Availability
In stock
Seller shown on page
Clicktech Retail Private Ltd
Advertised discount
60% off (MRP not shown, so unverified)
14 / 40
Current price₹1,922
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Urbanista Seoul true-wireless earbuds
Colour
Electric Blue
Verified price
₹1,922 on Amazon.in
Advertised discount
86% off (MRP not confirmed)
Availability
In stock, but only 2 units at the time of checking
Seller
Clicktech Retail Private Ltd (Amazon fulfilled)
15 / 40
Current price₹359
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Presto! Ultra Strong Disinfectant Toilet Cleaner, 5L, Citrus
Brand
Amazon Brand (Presto!)
Selling price
₹359 one-time purchase (₹71.80 per litre)
Subscribe & Save
₹341.05 on first delivery; page also mentions a ₹323.10 tier with up to 35% savings
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, shipped by Amazon
Availability
In stock at the time of checking
18 / 40
Current price₹759
₹3,49978% offSave ₹2,740
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Hillgrove HGCM522M3 all-purpose 10mm drill machine
Current price
₹759 (confirmed on the Amazon product page)
MRP
₹3,499 (advertised discount of 78%, saving ₹2,740)
Retailer
Amazon India, sold by HillgroveStore and shipped by Amazon
Availability
In stock at the time of checking, with free delivery
Max power output
500W; 10mm chuck with variable speed and reverse rotation
19 / 40
Current price₹370
₹85056% offSave ₹480
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Yardley London English Lavender Moisturizing Body Lotion, Germ Shield
Pack
2 bottles × 400 ml (350 ml + 50 ml free), 800 ml total
Price
₹370
MRP
₹850, discount 56%, saving ₹480
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd, shipped by Amazon
Availability
In stock, free delivery
20 / 40
Current price₹249
₹89972% offSave ₹650
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
RUBX Active Knee Cap Support, 1 pair
Variant
Medium, Red
Current price
₹249 (confirmed on the Amazon product page)
Advertised effective price
~₹237 after a 5% Prime-only coupon
Advertised original price
₹899 (not confirmed on the merchant page we could read)
Rating
4.2 out of 5 stars from 8 ratings
24 / 40
Current price₹3,099
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Bajaj Classico Sleek Neo 5S 1200mm BLDC ceiling fan with remote
Colour
White & Black
Selling price
₹3,099
Energy rating
BEE 5 Star (manufacturer claim on the listing)
Extras
LED speed indicator, remote control, 2-year warranty
Seller
RetailEZ Pvt Ltd (Amazon fulfilled)
26 / 40
Current price₹1,699
₹3,59553% offSave ₹1,896
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Lifelong 1800 W Induction Cooktop Push Button (LLIC100)
Listed price
₹1,699 (advertised 53% off ₹3,595 MRP)
Extra fee
+₹26 Protect Promise Fee shown on the page
Rating
4.2 from 354 ratings on the listing
Seller
KLPLWORLDRetail (4.2, 4 years on Flipkart)
Warranty
1 year, 7-day replacement, Cash on Delivery available
29 / 40
Current price₹177
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
Baidyanath Asli Ayurved Meri Sakhi, 200 ml
Seller on listing
RK World Infocom Pvt Ltd, fulfilled by Amazon
Verified selling price
₹177 (confirmed on the Amazon product page)
Advertised MRP
₹253 (around 30% off; not confirmed on the merchant page at check time)
Delivery
free delivery shown, with an estimated date in early October
Stock note
"Only 2 left in stock" was displayed on the page
31 / 40
Current price₹194
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
MYSURU COFFEE Premium Filter Coffee Powder, 100g, Pack of 2
Blend
80% coffee, 20% chicory — traditional South Indian filter coffee style
Verified selling price
₹194 (₹97 per 100g pouch)
Seller
RK World Infocom Pvt Ltd; Fulfilled by Amazon
Delivery
free delivery shown, item in stock
Subscribe & Save option
₹184.30, dropping to ₹174.60 with 10% savings
32 / 40
Current price₹9,899
₹22,99957% offSave ₹13,100
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
realme TechLife 32-inch QLED HD Ready Smart Android TV
Listed price
₹9,899 (+ ₹56 Protect Promise fee)
MRP
₹22,999
Advertised discount
57% on the page (the source message claimed 42%)
Rating
4.3/5 from 8,949 ratings
Seller
OmniTechRetail (4.1, 10 years on Flipkart)
34 / 40
Current price₹4,599
₹12,99965% offSave ₹8,400
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Brand
Lifelong
Model
Portable Steam Cleaner for Home 1500W (B0FTZ3VTB4)
Suitable for
Kitchen, bathroom, floor, tile, car, window, shoes
Power
1500W
Water Tank Capacity
1200 mL
Accessories
Multiple cleaning heads, safety gloves included
36 / 40
Current price₹29,999
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
LOCCUS Outdoor 4-Seater Rope Sofa Set with glass-top round coffee table
Colour
Beige & Off-White
Observed selling price
₹29,999 (advertised: ₹29,399)
Advertised discount
63% off — unverified, no MRP shown on the merchant page
Availability
In stock, free delivery shown to a Mumbai pincode
Seller
LOCCUS (sold and shipped by the brand's own seller account)
38 / 40
Current price₹1,49,890
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Product
TCL 85P8L — 215 cm (85-inch) 4K UHD Smart QLED Google TV
Key specs
QD-MiniLED dimming, 144Hz refresh rate, 3GB RAM, 46W Onkyo 2.1-channel speakers
Verified Amazon price
₹1,49,890 (in stock)
Advertised price
₹1,29,640 — not matched on the merchant page
Seller
DAWNTECH ELECTRONICS PRIVATE LIMITED, Amazon fulfilled
39 / 40
Current price₹442
At a glance
  • — JumpBump deal review and analysis
Quick factsKey details
Retailer
Flipkart
Brand
Aristocrat
Starting price seen
₹442 (Enigma 41 L hand duffel, listed MRP ₹2,080, 78% off)
Deepest advertised discount
86% on the DFROO52ERED 39 L hand duffel in red, listed at ₹499 against ₹3,570 MRP
Range observed
₹442 to about ₹828+ across hand duffels and wheeled strolley duffels
Capacities seen
23 L up to roughly 58 L